فارکس چیست

بازار ارز (همچنین به عنوان فارکس یا FX شناخته می شود) یک بازار جهانی برای مبادله ارزهای ملی است. به دلیل گستردگی تجارت، بازرگانی و مالی در سرتاسر جهان، بازارهای فارکس بزرگترین و نقدشونده ترین بازارهای دارایی در جهان هستند. ارزها در برابر یکدیگر به صورت جفت نرخ مبادله معامله می شوند.

آیا می توانید با تجارت فارکس ثروتمند شوید؟

اگر شما یک صندوق سرمایه گذاری با جیب های عمیق یا یک معامله گر ارز غیرمعمول ماهر باشید، معاملات فارکس ممکن است شما را ثروتمند کند. اما برای یک تاجر خرده‌فروشی متوسط، به جای اینکه راهی آسان برای ثروتمند شدن باشد، تجارت فارکس می‌تواند بزرگراهی سخت برای زیان‌های هنگفت و فقر احتمالی باشد.

آیا تجارت فارکس غیرقانونی است؟

هر کارگزار یا پلت فرم فارکس باید مجوز معتبری برای فعالیت در کشوری که در آن زندگی می کنید داشته باشد. … قانون می گوید که کارگزاران فارکس باید قراردادهای خود را با هر مشتری معامله کنند. عدم رعایت می تواند منجر به لغو مجوز آنها شود

آیا فارکس برای مبتدیان خوب است؟

معاملات فارکس می تواند پیچیده باشد و ممکن است برای همه مناسب نباشد. اینکه آیا فارکس برای شما خوب است به وضعیت مالی، اهداف و میزان تجربه سرمایه گذاری شما به عنوان یک مبتدی بستگی دارد. به طور کلی، مبتدیان باید احتیاط کنند، به خصوص که اکثر معامله گران فارکس پول خود را از دست می دهند.

سرمایه گذاری در سهام بهتر است یا فارکس؟

هر دو سهام و فارکس تمایل دارند بسیار سریعتر از سایر دارایی ها حرکت کنند و ارزش ها به طور مداوم در طول روز تغییر می کنند. با این حال، ارزهای خارجی بازار بسیار سریع تری هستند. سرمایه گذاران می توانند سهام فردی را برای ماه ها یا سال ها نگه دارند، در حالی که به ندرت می توان ارزها را برای بیش از چند ساعت یا چند روز نگه داشت.

Recommended Posts